Гостьовий будиночок Садиба у Власія смт Путила (Чернівецька область)

Додаткові послуги

Адреса
59100, смт Путила, Українська, 252
Телефон
Будь ласка, скажіть, що дізналися номер на сайті 0372.ua

Додаткові послуги

Річка Путилка (інші назви — Путила, Путилівка) — річка в Українських Карпатах, у межах Путильського району Чернівецької області. Права притока Черемошу.

Путилка бере початок на північно-східних схилах хребта Путилли, на південний захід від села Плоска. Тече спочатку на північний схід і північ, а в межах Верховинсько-Путильського низькогір'я — переважно на північний захід і північ.

Річка Путилка
Річка Путилка

Вольєр Селятинського лісництва, Селятин (22 км. від смт. Путила)

  Вольєр з тваринами знаходиться на території Селятинського лісництва в Чернівецькій області, його площа становить 3,8 га. Відкрився він в 1995 році і зараз тут налічується більше 16 видів тварин, серед яких є вовк, кілька лисиць, два ведмеді, козулі, зайці, кабан.

Майже всі тварини, що живуть у вольєрі, були підібрані в лісі, так як були хворі або травмовані. Також це дитинчата тварин, батьки яких загинули. Усіх їх виходжували працівники лісгоспу, їм були створені оптимальні умови для нормального існування.

Додаткові послуги, фото-2

Томнатик — (48 км від смт. Путила) гора в Українських Карпатах, у масиві Яловичорські гори. Розташована на хребті Томнатикул, у межах Путильського району Чернівецької області, на північний схід від села Сарата і на північний захід від перевалу Семенчук.

Висота 1565,3 м. Вершина незаліснена, схили порівняно пологі; підніжжя гори поросле лісом.

На вершині гори розташована покинута база радянської ППО — «Памір».

На горі Томнатик проходили зйомки відео-кліпу до пісні «1944», з якою співачка Джамала виграла Євробачення-2016

Гора Томнатик
Гора Томнатик

Яровиця — гора в Яловичорських горах (Українські Карпати), на хребті Яровець. Розташована на півдні Путильського району Чернівецької області, на південний захід від села Верхній Яловець.

Висота — 1574,4 м. Гора має овальну форму, простягається зі сходу на північний захід, де пологою перемичкою з'єднується з іншими вершинами хребта Яровець. Північні та південні схили гори дуже стрімкі. Вершина і привершинна частина незаліснена.

На південь від гори простягається хребет Томнатикул з вершиною Томнатик.

Додаткові послуги, фото-4

Гірське Око (інші назви — Букови́нське Око, Карпатське Око), ( 48 км від смт. Путила) — озеро в Українських Карпатах, у масиві Яловичорські гори. Розташоване в межах Путильського району Чернівецької області, за близько 1,5 км на схід від села Нижній Яловець.

Озеро лежить на висоті близько 1000 м над рівнем моря. Має овальну форму, завдовжки близько 100 м. Максимальної глибини озера насправді ніхто не знає, оскільки дістати дна неможливо через затоплені величезні дерева, які розташовані в хаотичному порядку, що не дає можливості опуститися аквалангістам на дно озера. Але існує припущення, що максимальна глибина озера — 6 м.

Утворилося в результаті зсуву глинистих порід, який перегородив русло невеликого потічка — притоки річки Яловичори (басейн Білого Черемошу). При витоці озера збудовано бетонну дамбу. Можливо, вона сприяє захисту водойми від обміління та заболочування.

Буковинські водоспади
Буковинські водоспади

Буковинські водоспади (32 км від смт. Путила) — група водоспадів, ландшафтний заказник місцевого значення в Україні. Розташовані в Покутсько-Буковинських Карпатах, у межах Путильського району Чернівецької області, неподалік від східної частини села Розтоки (присілок Смугарь).

Русло потоку Смугарів (права притока Черемошу) та більшість його лівих приток перетинають виходи масивних пісковиків, вапняків, сланців — вони формують низку водоспадів. На відстані 2 км — сім водоспадів різної потужності й висоти: від 3 м до понад 18 м, що є унікальним явищем для Українських Карпат.

Буковинські водоспади мають також іншу назву — Смугарські водоспади.

  • Ковбер — розташований безпосередньо на струмку Смугар; за шириною більший, ніж за висотою, яка сягає 3,5 м. Названий на честь пана, який при Румунії побудував тут бетонну стінку для забору води для водяного млина.
  • Сич — розташований на лівому притоку струмка Смугар за 200 м від злиття двох струмків. Вертикальний водоспад, що утворився шляхом розмивання водою сірих дрібнозернистих пісковиків. Висота становить 10,8 м, ширина 1 м, довжина потоку води — 13 м. Існує дві версії щодо походження назви: перша — це особливе шипіння сичання) води, друга — наявність тут у минулому сичів, які лякали ночами пізніх подорожніх.
  • Нижній Гук — розташований безпосередньо на струмку Смугар. Вертикального типу, двокаскадний, висота верхнього 2 м, нижнього — 5 м, ширина — 5,8 м. Водоспад прорізує товщу пісковиково-алевролітового флішу. Назва походить від слова «гук», що означає звук, шум, гул.
  • Ворота — розташований безпосередньо на струмку Смугар, майже 1 кілометр вгору від Нижнього Гуку; висота 3,5 м, ширина — близько 2 м.
  • Середній Гук — розташований на лівому притоку струмка Смугар, який на 250 м вище за течією від Воріт. Водоспад утворюєтся при злитті притоку зі струмком Смугар. Трикаскадний водоспад вертикального типу. Заввишки 11 м, ширина коливається від 1 до 6 м. Водоспад розширюється зверху донизу і нагадує силует нареченої у весільному вбранні. За переказами, вода у водоспаді має цілющі властивості.
  • Великий Гук — розташований на лівому притоку струмка Смугар на відстані 500 м від Середнього Гука. Це найкрасивіший і найвищий водоспад; його висота близько 19 м. Верхній Гук — останній, сьомий водоспад; заввишки близько 7 м.
Додаткові послуги, фото-6

Печера Довбуша (48 км від смт. Путила) — карстово-спелеологічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в межах Путильського району Чернівецької області, на схід від села Підзахаричі.

Статус надано з метою збереження мальовничого скельного комплексу з печерою, розташованого на схилі хребта Берізка, що в масиві Покутсько-Буковинські Карпати. Печера являє собою вертикальну похилену тріщину тектонічного походження в пісковиках. Довжина печери 22 м, ширина ходу — до 1,5 м, висота 3—6 м.

Ми в мережі