Гостьовий будиночок "Садиба у Власія" смт Путила (Чернівецька область)

Додаткові послуги

Адреса
59100, смт Путила, Українська, 252
Телефон
Будь ласка, скажіть, що дізналися номер на сайті 0372.ua

Додаткові послуги

 Річка Пути́лка (інші назви — Путила, Путилівка) — річка в Українських Карпатах, у межах Путильського району Чернівецької області. Права притока Черемошу

   Путилка бере початок на північно-східних схилах хребта Путилли, на південний захід від села Плоска. Тече спочатку на північний схід і північ, а в межах Верховинсько-Путильського низькогір'я — переважно на північний захід і північ.

Вольєр Селятинського лісництва, Селятин (22 км. від смт. Путила).

   Вольєр з тваринами знаходиться на території Селятинського лісництва в Чернівецькій області, його площа становить 3,8 га. Відкрився він в 1995 році і зараз тут налічується більше 16 видів тварин, серед яких є вовк, кілька лисиць, два ведмеді, козулі, зайці, кабан.

   Майже всі тварини, що живуть у вольєрі, були підібрані в лісі, так як були хворі або травмовані. Також це дитинчата тварин, батьки яких загинули. Усіх їх виходжували працівники лісгоспу, їм були створені оптимальні умови для нормального існування.

Томна́тик — (48 км від смт. Путила) гора в Українських Карпатах, у масиві Яловичорські гори. Розташована на хребті Томнатикул, у межах Путильського районуЧернівецької області, на північний схід від села Сарата і на північний захід від перевалу Семенчук.

   Висота 1565,3 м. Вершина незаліснена, схили порівняно пологі; підніжжя гори поросле лісом. 

   На вершині гори розташована покинута база радянської ППО — «Памір».

   На горі Томнатик проходили зйомки відео-кліпу до пісні «1944», з якою співачка Джамала виграла Євробачення-2016

Ярови́ця — гора в Яловичорських горах (Українські Карпати), на хребті Яровець. Розташована на півдні Путильського району Чернівецької області, на південний захід від села Верхній Яловець.

   Висота — 1574,4 м. Гора має овальну форму, простягається зі сходу на північний захід, де пологою перемичкою з'єднується з іншими вершинами хребта Яровець. Північні та південні схили гори дуже стрімкі. Вершина і привершинна частина незаліснена.

   На південь від гори простягається хребет Томнатикул з вершиною Томнатик.

Гірське́ О́ко (інші назви — Букови́нське О́ко, Карпа́тське О́ко), ( 48 км від смт. Путила) — озеро в Українських Карпатах, у масиві Яловичорські гори. Розташоване в межах Путильського району Чернівецької області, за близько 1,5 км на схід від села Нижній Яловець.

   Озеро лежить на висоті близько 1000 м над рівнем моря. Має овальну форму, завдовжки близько 100 м. Максимальної глибини озера насправді ніхто не знає, оскільки дістати дна неможливо через затоплені величезні дерева, які розташовані в хаотичному порядку, що не дає можливості опуститися аквалангістам на дно озера. Але існує припущення, що максимальна глибина озера — 6 м.

   Утворилося в результаті зсуву глинистих порід, який перегородив русло невеликого потічка — притоки річки Яловичори (басейн Білого Черемошу). При витоці озера збудовано бетонну дамбу. Можливо, вона сприяє захисту водойми від обміління та заболочування.

   Букови́нські водоспа́ди (32 км від смт. Путила) — група водоспадівландшафтний заказник місцевого значення в Україні. Розташовані в Покутсько-Буковинських Карпатах, у межах Путильського району Чернівецької області, неподалік від східної частини села Розтоки (присілок Смугарь).

   Русло потоку Смугарів (права притока Черемошу) та більшість його лівих приток перетинають виходи масивних пісковиків, вапняків, сланців — вони формують низку водоспадів. На відстані 2 км — сім водоспадів різної потужності й висоти: від 3 м до понад 18 м, що є унікальним явищем для Українських Карпат.

Буковинські водоспади мають також іншу назву — Смугарські водоспади.

  • Ковбер — розташований безпосередньо на струмку Смугар; за шириною більший, ніж за висотою, яка сягає 3,5 м. Названий на честь пана, який при Румунії побудував тут бетонну стінку для забору води для водяного млина.
  • Сич — розташований на лівому притоку струмка Смугар за 200 м від злиття двох струмків. Вертикальний водоспад, що утворився шляхом розмивання водою сірих дрібнозернистих пісковиків. Висота становить 10,8 м, ширина 1 м, довжина потоку води — 13 м. Існує дві версії щодо походження назви: перша — це особливе шипіння (сичання) води, друга — наявність тут у минулому сичів, які лякали ночами пізніх подорожніх.
  • Нижній Гук — розташований безпосередньо на струмку Смугар. Вертикального типу, двокаскадний, висота верхнього 2 м, нижнього — 5 м, ширина — 5,8 м. Водоспад прорізує товщу пісковиково-алевролітового флішу. Назва походить від слова «гук», що означає звук, шум, гул.
  • Ворота — розташований безпосередньо на струмку Смугар, майже 1 кілометр вгору від Нижнього Гуку; висота 3,5 м, ширина — близько 2 м.
  • Середній Гук — розташований на лівому притоку струмка Смугар, який на 250 м вище за течією від Воріт. Водоспад утворюєтся при злитті притоку зі струмком Смугар. Трикаскадний водоспад вертикального типу. Заввишки 11 м, ширина коливається від 1 до 6 м. Водоспад розширюється зверху донизу і нагадує силует нареченої у весільному вбранні. За переказами, вода у водоспаді має цілющі властивості.
  • Великий Гук — розташований на лівому притоку струмка Смугар на відстані 500 м від Середнього Гука. Це найкрасивіший і найвищий водоспад; його висота близько 19 м.
  • Верхній Гук — останній, сьомий водоспад; заввишки близько 7 м. 

   Пече́ра До́вбуша (48 км від смт. Путила) — карстово-спелеологічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в межах Путильського району Чернівецької області, на схід від села Підзахаричі.

   Статус надано з метою збереження мальовничого скельного комплексу з печерою, розташованого на схилі хребта Берізка, що в масиві Покутсько-Буковинські Карпати. Печера являє собою вертикальну похилену тріщину тектонічного походження в пісковиках. Довжина печери 22 м, ширина ходу — до 1,5 м, висота 3—6 м.